هر آنچه در مورد MBA می خواهید بدانید
پرديس بين الملل دانشگاه صنعتي شريف در كيش بر اساس مجوزهاي اخذ شده از وزارت علوم تحقيقات و فناوري درر شته هاي زير با بررسي پرونده (بدون كنكور) ويا از طريق كنكور سراسري دانشجو ميپذيرد.

كارشناسي: مهندسي عمران، مهندسي فناوري اطلاعات، مهندسي مكاترونيك

كارشناسي ارشد: مهندسي عمران(سازه)، مهندسي برق(الكترونيك ديجيتال)، مهندسي فناوري اطلاعات(شبكه هاي ارتباطي و كامپيوتر)، مهندسي صنايع، مهندسي مكاترونيك،مهندسي مواد(خوردگي)، مهندسي مكانيك(طراحي كاربردي)، مهندسي مكانيك(تبديل انرژي)، مهندسي نانو مواد، آموزش زبان انگليسي، MBA گرایش محصول و بازار، مدیریت با گرایش مدیریت پروژه

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه صنعتی شریف- پردیس بین الملل جزیره کیش مراجعه کنید.

www.kish.sharif.edu

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم تیر 1390ساعت 10:27  توسط پدرام | 

طبق اعلام سازمان سنجش نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد عصر امروز منتشر میشه پیشاپیش به همه دوستانی که موفق شدن و مزد زحماتشون رو گرفتن تبریک میگم و برای همه شون آرزوی موفقیت دارم اما یک درخواست: چون اطلاعات قبولی داوطلبان هر سال میتونه منبع خوبی برای تصمیم گیری داوطلبان سال آینده باشه از همه دوستانی که تو این آزمون موفق شدن درخواست میشه اطلاعات رتبه و محل قبولیشون رو برای آگاهی بقیه دوستان از طریق فرم زیر ارسال کنند.

اطلاعات ارسالی دوستان هر پنج دقیقه یکبار بروز شده و شما می تونین اونا رو در فایل زیر ببینین.

مشاهده اطلاعات ارسالی داوطلبان

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم شهریور 1388ساعت 10:29  توسط رز وحشی | 

دانشگاه

روزانه

شبانه

تهران

5

6

تهران – پردیس قم

5

5

سمنان

3

3

کرمان

4

4

شهید بهشتی

10

0

علامه

14

13

علم وصنعت

8

0

مازندران

2

2

یزد

4

2

پیام نور

160

--

سازمان مدیریت صنعتی – غیر انتفاعی

15

--

موسسه غیرانتفاعی البرز قزوین

15

--

دانشگاه اصفهان – دوره مجازی

40

--

غیر انتفاعی فارابی مهرشهر کرج – دوره مجازی

40

--

 جدول فوق ظرفیت پذیرش گرایش اجرایی امسال است با مقایسه ای با ظرفیت های سال گذشته اطلاعات زیر را می توان استنباط کرد .

 دانشگاههای شهید بهشتی، غیر انتفاعی البرز قزوین و دوره مجازی دانشگاه اصفهان از امسال پذیرش مدیریت اجرایی را آغاز کرده اند . دانشگاه یزد که در سال گذشته پذیرش دانشجوی اجرایی را متوقف کرده بود امسال در این گرایش دانشجو می گیرد. حذف دوره مجازی مرکز تحصیلات تکمیلی پیام نور و کاهش ظرفیت اغلب دانشگاهها به جر علامه از نکات ظرفیت های امسال است. موسسه فارابی هم از چالوس به مهرشهر منتقل شده!

تعداد کل پذیرش دوره روزانه دانشگاههای دولتی ، امسال 55 نفر است که در مقایسه با تعداد 47 نفری سال گذشته ، رشد نزدیک به 10 درصدی را داشته است . تعداد کل پذیرش دوره شبانه دانشگاههای دولتی 10 درصد کمتر شده و از 39 نفر در سال گذشته به 35 نفر در سال 88 رسیده است .

 کل پذیرش رشته مدیریت اجرایی برای همه دانشگاهها و همه دوره ها 364نفر است که این تعداد در سال گذشته 350 نفر بوده است یعنی ظرفیت پذیرش رشته مدیریت اجرایی تقریبا 5 درصد افزایش داشته است .

 با این شرایط رقابت تقریبا مانند سال گذشته است من فکر می کنم رتبه های زیر ۱۲۰می توانند امیدوار به قبولی در دانشگاههای دولتی ( روزانه یا شبانه) باشند و اکثر داوطلبان مجاز می توانند امیدوار به قبولی حداقل در دوره های مجازی باشند . البته این نظر من است اگر شما نظر دیگری دارید برای ما کامنت بگذارید . برخی از رتبه های قبولی سال گذشته را می توانید در اینجا ببینید.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت 1388ساعت 23:4  توسط رز وحشی | 

دانشگاه

روزانه

شبانه

تهران

10

12

علامه

14

13

مشهد

5

5

 جدول فوق ظرفیت پذیرش گرایش شهری امسال است با مقایسه ای با ظرفیت های سال گذشته می توان اطلاعات زیر را بدست آورد .

 تعداد کل پذیرش دوره روزانه دانشگاههای دولتی در گرایش شهری ، امسال 29 نفر است که در مقایسه با تعداد 20 نفری سال گذشته ، رشد نزدیک به 45 درصدی را داشته است . تعداد کل پذیرش دوره شبانه دانشگاههای دولتی نیز با رشد نزدیک به 40 درصد از 21 نفر در سال گذشته به 30 نفر در سال 88 رسیده است .

 کل پذیرش گرایش شهری برای همه دانشگاهها و همه دوره ها امسال 59 نفر است که این تعداد در سال گذشته 26 نفر بوده است یعنی افزایشی نزدیک 45 درصد .

 سابقه کار که در دفترچه شماره یک به عنوان شرط ورود به مدیریت شهری ذکر شده رو چندان جدی نگیرید طبق اطلاعات من از دانشجویان علامه، سابقه کار خواسته شده سابقه بیمه نیست بلکه با یه گواهی از یه شرکت حتی غیرمرتبط با مدیریت شهری هم کارتون راه میفته با این اوضاع من فکر می کنم تا رتبه نزدیک به ۱۵۰ هم امید به قبولی حداقل در دوره شبانه داشته باشید. برخی رتبه های قبولی سال گذشته رو می تونین در اینجا ببینین.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت 1388ساعت 22:36  توسط رز وحشی | 

 

دانشگاه

روزانه

شبانه

قزوین

6

3

تبریز

5

2

تهران

20

37

سمنان

19

18

خواجه نصیر

9

6

شاهرود

6

5

شریف

52

57

مالک اشتر

10

5

دانشکده علوم اقتصادی

20

10

پیام نور دماوند

20

--

واحد کیش دانشگاه تهران – غیر انتفاعی

60

--

واحد کیش شریف – غیر انتفاعی

15

--

واحد انزلی دانشگاه رشت - غیرانتفاعی

12

علم و فرهنگ – غیر انتفاعی

15

--

علوم و فنون مازندران – غیر انتفاعی

15

--

قشم – غیر انتفاعی

20

--

دانشگاه اصفهان - مجازی

40

غیر انتفاعی مهر البرز تهران – دوره مجازی

40

--

غیر انتفاعی نور طوبی تهران – دوره مجازی

40

--

 جدول فوق ظرفیت پذیرش گرایش MBA امسال است با مقایسه ای با ظرفیت های سال گذشته اطلاعات زیر را می توان استنباط کرد .

 مهر البرز اگر در آخرین روزهای انتخاب رشته حذف نشود امسال هم دوباره دانشجو می گیرد. دانشگاههای جدیدی که امسال دانشجوی mba می گیرند عبارتند از : قزوین، خواجه نصیر، واحد بین الملل دانشگاه گیلان در انزلی و دانشگاه اصفهان که به صورت مجازی دانشجو می گیرد. امسال هم خبری از امیر کبیر نیست.

 تعداد کل پذیرش دوره روزانه دانشگاههای دولتی ، امسال 147 نفر است که در مقایسه با تعداد 99 نفری سال گذشته ، رشد نزدیک به 50 درصدی را داشته است . تعداد کل پذیرش دوره شبانه دانشگاههای دولتی نیز با رشد نزدیک به 25 درصد از 113 نفر در سال گذشته به 143 نفر در سال ۸۸ رسیده است .

 کل پذیرش گرایش mba برای همه دانشگاهها و همه دوره ها 567 نفر است که این تعداد در سال گذشته پس از حذف مهر البرز حدود 390 نفر بوده است یعنی افزایشی معادل 45 درصد .

 امسال 21 نفر برای شیوه آموزش محور گزینش می شوند که این شیوه در دانشگاههای شریف، خواجه نصیر و تبریز ایجاد شده است.

 با این شرایط من فکر می کنم رتبه های حدود 360 می توانند امیدوار به قبولی در دانشگاههای دولتی ( روزانه یا شبانه) باشند و اکثر داوطلبان مجاز می توانند امیدوار به قبولی حداقل در دوره های مجازی باشند . اگر شما نظر دیگری دارید برای ما کامنت بگذارید . برخی از رتبه های قبولی سال گذشته را می توانید در اینجا ببینید.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت 1388ساعت 20:46  توسط رز وحشی | 

طرح فراخوان اعلام نتایج با همکاری این وبلاگ و وبلاگ مدیران موفق اجرا می شود . تا کنون تعدادی از دوستان لطف کرده اند و اطلاعات خود را ارسال کرده اند ، که این اطلاعات را در جداولی که در ادامه مطلب قرار داده شده است می توانید ببینید . اطلاعات این جداول به طور مرتب بر اساس اطلاعات ارسالی بازدید کنندگان بروز خواهد شد .

لطفا برای ارسال اطلاعات خود از فرمی که در پست قبل قرار دارد استفاده کنید .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم شهریور 1387ساعت 7:15  توسط رز وحشی | 

ابتدا یک فرم که شامل مشخصات فردی کامل ، محل سکونت ، شماره تماس و ...به شما داده میشود .

این فرم همچنین شامل سوالاتی در خصوص تجربه کاری ، پیشینه تحصیلی ، کلاسهای آموزشی ، تخصص های کار با رایانه ، علت و انگیزه انتخاب رشته اجرایی ، چگونگی آشنایی با این رشته ، میزان استفاده از رایانه سطح و میزان اطلاع شما از زبان انگلیسی در سطوح مختلف مکالمه نوشتار خواندن و کلاسهای آموزشی زبان انگلیسی گذرانده شده  می باشد .

میزان مبلغ و هزینه هرترم که ترمی حدود 1150000تومان می باشد ( مجموعا 7200000تومان )به اطلاع شما رسانده می شود و شما در نهایت میزان پرداخت شهریه ذکر شده را با امضا در آخر فرم تقبل می نمایید .

 

بعد از اینکه نوبت به مصاحبه رسید به یکی از دو اتاق مصاحبه راهنمایی می شوید .

در مصاحبه بر اساس فرم تکمیل شده قبلی سوالاتی از شما می شود.

مثلا از من در خصوص وضعیت دانشگاه آزاد و مشکلات اخیر رسانه ای ایجاد شده در مورد دکتر جاسبی سوال شد یا از یکی ازدوستان که کارمند آموزش و پرورش بود در خصوص آموزش و پرورش .

در واقع هرچه فرم با آیتم های بیشتری پرشود میزان سوالات بیشتر می شود و در صورت پاسخگویی مناسب شانش شما به قبولی بیشتر می شود .

پس به خاطر داشته باشید فرمها را با صداقت کامل پر کنید تا بتوانید جوابگوی سوالات مطرح شده باشید .

از چگونگی گذراندن اوقات فراغت و رتبه شما در آزمون کتبی نیز سوال می شود .

میزان علاقه شما به این رشته و برنامه آینده شما نیز اهمیت دارد .

بنظر می رسد اعتماد به نفس هنگام پاسخگویی ، طرز پوشش مناسب ، حتی وضعیت نشستن هم مورد نظر باشد .

در نهایت مصاحبه چیزی فراتر از اطلاعاتی که خود شما در فرم اولیه در اختیار شخص مصاحبه کننده قرار می دهید نیست. باید یادآور شوم ارتباط کاری شما با یک مرکز صنعتی و تولیدی و اظهار این مطلب در فرم اولیه شانس شما در قبولی را بسیار افزایش خواهد داد.

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم تیر 1387ساعت 17:13  توسط امید | 

مطلب زیر تجربه منه از شرکت در مصاحبه دانشگاه مالک اشتر ... با توجه به گفته دانشجویان این دانشگاه مبنی بر یکسان بودن روال این مصاحبه در سالهای اخیر ، مطالعه این مطلب می تونه به شما برای موفقیت در مصاحبه این دانشگاه کمک کنه .

 

مکان انجام مصاحبه : تهران – لویزان – بزرگراه شهید بابایی – جنب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

زمان : ساعت 8 صبح

مدارک مورد نیاز : اصل شناسنامه

 

گرچه زمان حضور در دانشگاه ساعت 8 صبح اعلام شده اما اگه شما یکی دو ساعت دیر کنین اتفاقی نمی افته فقط نوبت مصاحبه حضوری شما احتمالا به نزدیکای غروب میرسه .

 

در ابتدای ورود اطلاعات شناسنامه ای شما بر روی فرمی ثبت میشه این فرم در حقیقت نوبت مصاحبه شفاهی شماست همچنین فرم دیگه ای به شما داده میشه که شما اطلاعاتی از قبیل : انگیزه شما برای انتخاب دانشگاه مالک اشتر ، انگیزه شما برای انتخاب رشته mba ، دانشگاه و معدل دوره کارشناسی ، رتبه شما در کنکور کارشناسی ارشد ، دانشگاه مالک اشتر در کدوم اولویت انتخاب کردین و ... رو باید در این فرم بنویسین . ضمنا یه کاتالوگ معرفی دانشگاه مالک اشتر و یه خودکار هم به شما داده میشه .

 

پس از این مرحله به شما میگن که به سالن اجتماعات دانشگاه برید ، اونجا یه دفترچه سوال شامل 40 سوال تستی در مورد بینش دینی و تاریخ انقلاب اسلامی به شما داده میشه که باید جواب بدین البته زمانش فکر می کنم نامحدوده ولی خودتون سر 20 دقیقه خسته میشین و پاسخنامه رو تحویل میدین . اگه میخواین این سوالها رو خوب جواب بدین سعی کنین درمورد مطالب زیر اطلاعاتی کسب کنین : توحید ذاتی ، توحید عملی ، قاسطین و ناکثین و مارقین ، تاریخ فتح خرمشهر ، اصول 110 و 111 و 112 قانون اساسی ، روز مبارزه با استکبار جهانی ، سال واقعه طوفان شن و دلیل امریکایی ها برای حمله به ایران ، قاعده نفی سبیل و ...

 

پس از این آزمون یه فرم دیگه به شما داده میشه که در این فرم از شما خواسته شده مشخصات کلیه اعضای خانواده ، سابقه سیاسی وابستگان ، مشخصات وابستگان شما که در خارج از کشور زندگی می کنند و ... رو در این فرم بنویسین .

 

مرحله آخر مصاحبه حضوریه . وقتی که اسم شما رو صدا زدن برای مصاحبه تشریف می برین ؛ این مصاحبه برای هر نفر حدود 40 تا 50 دقیقه طول می کشه . سوالاتی که از هر نفر پرسیده میشه متفاوته اما تعدادی از اونها عبارت است از : مشخصات کلیه افراد خانواده و میزان تحصیلات آنها ، نظرتون درباره انرژی هسته ای ، آخرین خبری که شنیدین ، آخرین کتابی که خوندین ، آخرین نماز جمعه و آخرین راهپیمایی که رفتین ، واجبات نماز ، نمازهای واجب ، آیه الکرسی تو چه سوره ای هست ، حدیث ثقلین ، نماز آیات و نماز جمعه چه جوری خونده میشه ، راه های شناخت خدا ، فرق زهد و تقوی ، نظرتون درباره ولایت فقیه ، روز قدس و ... ضمنا اگه توی انتخابات سال گذشته مجلس شرکت نکردین بهتره همین الان یه بهونه درست و حسابی جور کنین .

 

اگه نوبت مصاحبه تون بعد از ظهر شد ناهارو مهمون دانشگاه هستین ... نوش جونتون

 

یه نکته : گر چه دانشگاه مالک اشتر در مورد پوشش و نوع لباس دانشجوهاش سختگیری نمی کنه ، اما دخترها بهتره در زمان مصاحبه حجاب کامل اسلامی رو رعایت کنند . قبول که شدین دیگه کسی (خیلی) کاری باهاتون نداره .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم خرداد 1387ساعت 18:16  توسط رز وحشی | 

 

دانشگاه

روزانه

شبانه

تهران

10

12

علامه

6

7

مشهد

4

2

 

 

جدول فوق ظرفیت پذیرش گرایش شهری امسال است با مقایسه ای با ظرفیت های سال گذشته می توان اطلاعات زیر را بدست آورد .

 

دانشگاه فردوسی مشهد از امسال شروع به پذیرش دانشجو در رشته مدیریت شهری کرده است .

 

تعداد کل پذیرش دوره روزانه دانشگاههای دولتی در گرایش شهری ، امسال 20 نفر است که در مقایسه با تعداد 12 نفری سال گذشته ، رشد نزدیک به 75 درصدی را داشته است . تعداد کل پذیرش دوره شبانه دانشگاههای دولتی نیز با رشد نزدیک به 50 درصد از 14 نفر در سال گذشته به 21 نفر در سال 87 رسیده است .

 

کل پذیرش گرایش شهری برای همه دانشگاهها و همه دوره ها امسال 41 نفر است که این تعداد در سال گذشته 26 نفر بوده است یعنی افزایشی نزدیک 50 درصد .

 

من فکر می کنم اگر شرط سابقه کار در این گرایش واقعا جدی باشد رتبه های نزدیک به 300 هم می توانند در صورتی که شرایط ورود به این گرایش را داشته باشند به قبولی امیدوار باشند . منتظر نظرات شما هستم .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم اردیبهشت 1387ساعت 22:42  توسط رز وحشی | 

 

دانشگاه

روزانه

شبانه

تهران

10

42

تبریز

4

2

سمنان

16

7

شاهرود

9

6

شریف

50

50

مالک اشتر

10

6

پیام نور دماوند

20

--

واحد کیش دانشگاه تهران – غیر انتفاعی

60

--

واحد کیش شریف – غیر انتفاعی

15

--

علم و فرهنگ – غیر انتفاعی

15

--

علوم و فنون مازندران – غیر انتفاعی

15

--

قشم – غیر انتفاعی

15

--

غیر انتفاعی مهر البرز تهران – دوره مجازی

30

--

غیر انتفاعی نور طوبی تهران – دوره مجازی

40

--

 

 

جدول فوق ظرفیت پذیرش گرایش MBA امسال است با مقایسه ای با ظرفیت های سال گذشته اطلاعات زیر را می توان استنباط کرد .

 

دیگر از آن شرط عجیب غریب سال گذشته دانشگاه صنعتی شریف برای پذیرش در دوره شبانه خبری نیست ، ضمن اینکه همان طور که پیش بینی کرده بودیم کاهش ظرفیت شریف نیز فقط در حد یک شایعه بود . دانشگاه تهران افزایش قابل توجهی در ظرفیت های خود داشته و در پردیس دانشکده های فنی فقط دانشجوی شبانه می گیرد . عدم پذیرش دانشجو در دانشگاه غیر انتفاعی کیش و نبی اکرم تبریز و پذیرش واحد بین الملل شریف در کیش با استفاده از کنکور سراسری از نکات قابل ذکر است . - البته کلاسهای واحد بین الملل شریف در دانشگاه کیش برگزار می شود - دانشگاههای تبریز ، سمنان و پیام نور به همراه دوره مجازی نور طوبی و غیر انتفاعی قشم از امسال پذیرش داشجوی mba را شروع کرده اند .

 

تعداد کل پذیرش دوره روزانه دانشگاههای دولتی ، امسال 99 نفر است که در مقایسه با تعداد 79 نفری سال گذشته ، رشد نزدیک به 25 درصدی را داشته است . تعداد کل پذیرش دوره شبانه دانشگاههای دولتی نیز با رشد نزدیک به 70 درصد از 67 نفر در سال گذشته به 113 نفر در سال 87 رسیده است .

 

امسال برای اولین بار دانشگاه پیام نور نیز در واحد دماوند اقدام به پذیرش 20 دانشجوی mba خواهد کرد . در دانشگاههای غیر انتفاعی هم پذیرش واحد بین الملل دانشگاه تهران سه برابر شده است .

 

در مورد دوره های مجازی هم من فکر می کنم سال گذشته فقط موسسه مهر البرز بود که در زمان تکمیل ظرفیت دانشجو گرفت . تعداد پذیرش هم دقیق به خاطر ندارم ولی فکر می کنم در همین حدود دانشجو می پذیرفت .

 

کل پذیرش گرایش mba برای همه دانشگاهها و همه دوره ها 422 نفر است که این تعداد در سال گذشته ۲۵۶نفر بوده است یعنی افزایشی معادل ۷۰درصد .

 

با این شرایط من فکر می کنم رتبه های زیر 280 می توانند امیدوار به قبولی در دانشگاههای دولتی ( روزانه یا شبانه) باشند و اکثر داوطلبان مجاز می توانند امیدوار به قبولی حداقل در دوره های مجازی باشند . اگر شما نظر دیگری دارید برای ما کامنت بگذارید .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم اردیبهشت 1387ساعت 21:43  توسط رز وحشی | 

 

دانشگاه

روزانه

شبانه

تهران

10

12

تهران – پردیس قم

7

8

سمنان

7

4

کرمان

5

5

علامه

6

7

علم وصنعت

10

0

مازندران

2

3

پیام نور

160

--

غیر انتفاعی چابهار

15

--

سازمان مدیریت صنعتی – غیر انتفاعی

15

--

پیام نور تحصیلات تکمیلی تهران – دوره مجازی

۵۰

--

غیر انتفاعی فارابی چالوس– دوره مجازی

40

--

 

 

جدول فوق ظرفیت پذیرش گرایش اجرایی امسال است با مقایسه ای با ظرفیت های سال گذشته اطلاعات زیر را می توان استنباط کرد .

 

دانشگاه تهران در سال گذشته تنها در پردیس قم دانشجو گرفت اما امسال در تهران نیز دانشجو می پذیرد ، علاوه بر این دانشگاههای سمنان ، مازندران و غیر انتفاعی چابهار دانشگاههایی هستند که از امسال پذیرش مدیریت اجرایی را آغاز کرده اند . سال گذشته دانشگاه یزد نیز در این گرایش دانشجو می پذیرفت که مشخص نیست به چه علت امسال پذیرش دانشجو در رشته مدیریت اجرایی ندارد .

 

تعداد کل پذیرش دوره روزانه دانشگاههای دولتی ، امسال 47 نفر است که در مقایسه با تعداد 30 نفری سال گذشته ، رشد نزدیک به 50 درصدی را داشته است . تعداد کل پذیرش دوره شبانه دانشگاههای دولتی نیز تقریبا دو برابر شده و از 21 نفر در سال گذشته به 39 نفر در سال 87 رسیده است .

 

پذیرش در دانشگاه پیام نور در واحدهای بابل ، قشم ، ساری ، ساوه ، گرمسار ، ورامین ، کرج و تحصیلات تکمیلی تهران انجام خواهد شد . سال گذشته پذیرش دانشگاه پیام نور برای رشته مدیریت اجرایی 140 نفر بوده که امسال به 160 نفر رسیده است . در دانشگاههای غیر انتفاعی هم پذیرش 15 نفری سازمان مدیریت صنعتی همچنان پابرجاست ضمن اینکه دانشگاه بین المللی چابهار نیز امسال اضافه شده است .

 

اضافه شدن دوره های مجازی برای گرایش اجرایی نیز اقدام جالب توجهی است .

 

کل پذیرش رشته مدیریت اجرایی برای همه دانشگاهها و همه دوره ها ۳۶۶نفر است که این تعداد در سال گذشته 246 نفر بوده است یعنی ظرفیت پذیرش رشته مدیریت اجرایی تقریبا 40 درصد افزایش داشته است .

 

با این شرایط من فکر می کنم رتبه های زیر ۱۲۰می توانند امیدوار به قبولی در دانشگاههای دولتی ( روزانه یا شبانه) باشند و اکثر داوطلبان مجاز می توانند امیدوار به قبولی حداقل در دوره های مجازی باشند . البته این نظر من است اگر شما نظر دیگری دارید برای ما کامنت بگذارید .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم اردیبهشت 1387ساعت 20:58  توسط رز وحشی | 
همان طور که اطلاع دارید شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجوی mba در دانشگاههای امیر کبیر ، خواجه نصیر ، تبریز و سمنان موافقت کرده است که به احتمال فراوان برخی از این دانشگاهها علاوه بر دانشگاههای قبلی از سال تحصیلی آینده در این رشته دانشجو خواهند گرفت ؛ ضمن اینکه دانشگاه امیر کبیر با استفاده از آزمون ورودی اختصاصی در آذرماه اقدام به پذیرش دانشجوی mba برای ترم دوم امسال و ترم اول سال آینده نموده است . تب تند mba موسسات و دانشگاههای غیر انتفاعی را نیز مبتلا کرده است .

برخی معتقدند که اضافه شدن این ظرفیتها احتمالا باعث کاهش پذیرش mba شریف خواهد شد که من بعید می دانم این اتفاق رخ دهد چون قابلیت های شریف برای پذیرش 100 دانشجوی mba کافی و مناسب است .

اما از این موضوع که بگذریم این افزایش ظرفیت ها مخالفان و موافقانی دارد . برخی معتقدند که این افزایش ظرفیت به وجهه رشته mba در بین جامعه دانشگاهی و بازار کار ایران لطمه وارد خواهد کرد و به قول یکی از دوستان این افزایش ظرفیتها mba را مانند کشتی تایتانیک خواهد کرد ، اما موافقان معتقدند که اعتبار رشته mba نه به خاطر تعداد اندک پذیرش در این رشته بلکه به خاطر توانایی های فراوان فارغ التحصیلان آن است . 

من در این زمینه با گروه دوم موافقم ، گرچه معتقدم این توانایی ها وقتی شکل می گیرد که دوره های ارائه شده mba مشابه و هماهنگ با دوره های معتبر بین المللی این رشته باشد و این هماهنگی به شرطی امکان پذیر است که اساتید گرایش های مختلف دوره های mba دارای معلومات گسترده و تحقیقات کاربردی در زمینه گرایش مربوطه باشند . یک دانشگاه به صرف اینکه دارای اعضای هیئت علمی کافی در رشته مدیریت است نباید اقدام به پذیرش دانشجوی mba نماید . داشتن سوابق تجربی و تحقیقات کاربردی یکی از فاکتورهای اساسی است که اگر اساتید دوره های mba آن را نداشته باشند ، مطمئنا دانشجویان این دوره ها ، توانایی هایی را که از یک فارغ التحصیل mba انتظار می رود کسب نخواهند کرد .


 

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم اردیبهشت 1387ساعت 7:6  توسط رز وحشی | 

در اين پست قصد داريم جدول شهريه هاي دانشگاهها و موسساتي كه در مرحله تكميل ظرفيت در رشته مديريت mba دانشجو مي گيرند ارائه كنيم ، ضمن اينكه نكاتي نيز در مورد هر موسسه ياد آوري مي كنيم .

عنوان موسسه

گروه آموزشي/ رشته

شهريه ثابت هر نيمسال (ريال)

شهريه متغير هر واحد  

شهريه هر واحد پايان نامه‌ (ريال)

نظري (ريال)

عملي (ريال)

دانشگاه‌ ‌علوم ‌و‌ فنون مازندران

رشته MBA

000/500/3

000/600

-

دانشگاه علم و فرهنگ

علوم انساني

000/500/3

000/450

000/550

000/500/1

موسسه‌آموزش‌عالي‌نبي‌اكرم(ص)- تبريز

ارتباط تصويري

000/500/3

000/720

000/750

000/750/1

موسسه‌آموزش ‌عالي‌كيش

كليه رشته‌ها

شهريه كل دوره 000/000/45 ريال در 5 قسط

 

در دفترچه شماره 2 (انتخاب رشته) شهريه موسسه آموزش عالي نبي اكرم تبريز تنها براي رشته ارتباط تصويري آورده شده است كه من هم به همين شكلي كه در دفترچه آمده در جدول فوق براي شما قرار داده ام ، چون در اطلاعيه تكميل ظرفيت سازمان سنجش هم شهريه اين موسسه براي رشته MBA آورده نشده است پس قاعدتا شهريه MBA اين مركز بايد مانند رشته ارتباط تصويري باشد كه در جدول فوق مي بينيد .

معرفي موسسات

دانشگاه علم و فرهنگ

دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاد دانشگاهي در سال 1371 تاسيس شد و در سال 1385 به عنوان دانشگاهارتقا يافت . در صورت نياز جهاد دانشگاهي فارغ التحصيلان اين دانشگاه در اولويت استخدام هستند . شهريه دوره mba اين دانشگاه تقريبا 000/000/4 تومان مي باشد .

نشاني : تهران- بلوار اشرفی اصفهانی- نرسیده به پل بزرگراه همت- خیابان پارک- کوچه بهار                              تلفن: 5-44238171     

وبسایت : http://www.usc.ac.ir 

دانشگاه علوم و فنون مازندران

اين دانشگاه را قبلا در اين وبلاگ معرفي كرده ايم . اینجا را ببینید .

نشاني : بابل ، خيابان شيخ طبرسي ، خيابان آزادي       تلفن : 9-2291205    

وبسایت : http://www.ustmb.ac.ir

موسسه آموزش عالي كيش

اين موسسه را هم قبلا معرفي كرده ايم . اینجا را ببینید .

كساني كه اين موسسه را انتخاب مي كنند هزينه هاي زياد سكونت و زندگي در كيشرا هم در نظر بگيرند به طور مثال اجاره پانسيوني كه دانشگاه در اختيار دانشجويان قرار مي دهد ماهيانه 000/200 تومان است .       

تلفن: ۰۷۶۴۴۴۲۲۲۹۹           وبسایت : http://www.kish.ac.ir 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم مهر 1386ساعت 14:48  توسط رز وحشی | 

اطلاعيه تكميل ظرفيت كنكور ارشد 86 از امروز بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفته است ، كساني كه در كنكور امسال مجاز به انتخاب رشته بوده اند از تاريخ 16 تا 21 مهر مي توانند به سايت سازمان سنجش مراجعه كرده و از ميان رشته هاي اعلام شده در اين اطلاعيه حداكثر 10 كد رشته محل را انتخاب كنند .

براي رشته mba نيز 4 كد رشته محل از دانشگاههاي غير انتفاعي اعلام شده است كه براي اطلاع شما در جدول زير قرار داده ايم .

9928

دانشگاه غيرانتفاعي غيردولتي علم وفرهنگ -تهران

15

شرايط قبلاً درويژه نامه ضميمه دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون تحصيلات تكميلي1386 اعلام شده است

9867

دانشگاه غيرانتفاعي غيردولتي علوم وفنون مازندران

4

9929

موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي غيردولتي نبي   اكرم(ص)تبريز

15

گرايش مديريت بازاريابي

9868

موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي غيردولتي كيش

7

گرايش بازاريابي

 

با توجه به اين جدول چند نكته قابل ذكر است :

1)     بالاخره پس از چند سال شاهد ايجاد دو كد رشته محل جديد در رشته mba هستيم (دانشگاه علم و فرهنگ و نبی اکرم) كه اين خود جاي اميدواري است ، پس در سال آينده حداقل 30 نفر به ظرفيت پذيرش رشته mba اضافه خواهد شد .

2)     دانشگاه علوم و فنون احتمالا اين 4 نفر را اضافه بر ظرفيت اعلام شده خود در دفترچه شماره 2 مي گيرد چون بعيد است كه ظرفيت هاي اين دانشگاه پر نشده باشد .

 

كساني كه مي خواهند در تكميل ظرفيت انتخاب رشته كنند و احتمالا دفترچه شماره 2 انتخاب رشته براي اطلاع از شرايط و شهريه هاي اين دانشگاهها ندارند مي توانند در پست بعدي اين وبلاگ كه حداكثر تا چهارشنبه بر روي وبلاگ قرار مي دهم اين اطلاعات را مشاهده كنند .

  

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مهر 1386ساعت 11:28  توسط رز وحشی | 

وام شهریه دانشجویان دوره های شبانه ( نوبت دوم ) در مقطع تحصیلی کار شناسی ارشد نا پیوسته به ازای هر ترم مبلغ 750,000 تومان است که برای حد اکثر 4 ترم به دانشجو تعلق می گیرد . و نحوه پرداخت آن به این شکل است که پس از ثبت نام دانشجو برای این وام در ابتدای ترم وام شهریه دانشجو به حسابي كه مؤسسه آموزش عالی اعلام مي نمايد برای تأمين بخشي از شهريه دانشجو واريز  مي‌گردد . مقدار وام برای دانشجویان ممتاز و نمونه 50 % بیشتر از مبالغ گفته شده می باشد .

باز پرداخت وام هم به این شکل است که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی دانشجو باید کارمزد آن (4% مبلغ وام ) را به صورت یکجا پرداخت نماید و برای باقیمانده بدهی دفترچه اقساط صادر می گردد که تاریخ اولین قسط آن برای کسانی که خدمت سربازی ندارند 6 ماه پس از فارغ التحصیلی و کسانی که خدمت سربازی دارند 30 ماه پس از فارغ التحصیلی است .

برای اطلاعات بیشتر به سایت صندوق رفاه دانشجویان مراجعه کنید .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم تیر 1386ساعت 6:52  توسط رز وحشی | 

دانشگاه صنعتی مالک اشتر

دوره MBA دانشگاه مالک اشتر( وابسته به وزارت دفاع ) در مجتمع مدیریت ومهندسی صنایع این دانشگاه در تهران برگزار می شود . این دانشگاه هر سال در دو گرایش اقدام به پذیرش دانشجو می کند که گرایش مدیریت استراتژیک همیشه ثابت است و گرایش دیگر بسته به شرایط تغییر می کند و معمولا گرایش مالی یا مدیریت منابع انسانی است . دانشگاه مالک اشتراز بین کسانی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرده اند سه برابر ظرفیت را معرفی و پس از مصاحبه و گزینش افراد مورد نظر را انتخاب می کند . شهریه دوره شبانه این دانشگاه برای رشته MBA در سال 1386 با فرض 4 ترم تحصیلی حدود 5,500,000 تومان می باشد .

سایت دانشگاه صنعتی مالک اشتر

موسسه آموزش عالي غير انتفاعي و غير دولتي كيش

این موسسه با همکاری علمی دانشگاه شریف هر سال در گرایش بازاریابی بین المللی اقدام به پذیرش دانشجو می کند. شهریه این دانشگاه 4,500,000 تومان است که باید در پنج قسط پرداخت شود .

سایت موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی کیش

دانشگاه علوم و فنون مازندران

دانشگاه علوم و فنون مازندران به عنوان اولين دانشگاه غيردولتي با مجوز رسمي از وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري در سال 1371 در بابل شروع به كار نموده است .سطح فعاليت اين دانشگاه در زمينه تربيت مديران لايق و كارآمد در سطح ارشد و دكترا بوده و با ارتباطات فعال خارج از كشور خود توانسته است در رشته‌هاي صنايع و MBA و كامپيوتر قدمهاي ارزشمندي را بردارد.

شايان ذكر است كه اين دانشگاه در حال حاضر همكاري خود را با يكي از معتبرترين دانشگاههاي كشور هندوستان ، به نام IIT ، در رشته‌هاي دكتري صنايع و MBA با همكاري اساتيد ايراني و خارجي (اعزامي از دانشگاه) آغاز نموده است . يادآوري مي شود دانشگاه علوم و فنون مازندران اولین مركز آموزشي غيردولتي است كه عنوان دانشگاه دارد و نيز به دليل فعاليتهاي چشمگيري كه در طول سنوات گذشته از خود نشان داده ، مفتخر به دريافت لوح تشويق از وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري گرديد . شهریه این دانشگاه حدود 5,000,000 تومان است .

سایت دانشگاه علوم و فنون مازندران

پردیس کیش دانشگاه تهران

شهریه این دانشگاه برای مدیریت MBA بدون احتساب مسکن ، غذا و ... در حدود 17,000,000 تومان است ضمن اینکه چون زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی است کسانی که مدرک زبان ( TOEFL یا  IELTS ) ندارند باید با هزینه خودشان در کلاس های تقویتی زبان دانشگاه شرکت کنند .

در پست بعدی در مورد وام شهریه دوره شبانه کارشناسی ارشد براتون صحبت می کنم .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم تیر 1386ساعت 10:36  توسط رز وحشی | 

دانشگاه صنعتی شریف

راه‌اندازي MBA در دانشگاه صنعتي شريف، در سال 1379، با توجه به نياز کشور و با استفاده از تجارب دانشگاه‌هاي معتبر بين‌المللي صورت گرفت. نتايج برگزاري اين دوره در دانشکده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتي شريف درطول سالهاي گذشته حکايت از موفقيت روزافزون آن در جذب دانشجويان با استعداد کشور دارد. این دانشگاه هر سال 50 نفر در دوره روزانه و 50 نفر در دوره شبانه پذیرش می کند . تا سال 84 شرط ورود به دوره MBA این دانشگاه علاوه بر قبولی در کنکور شرکت در مصاحبه ( طرح آ. ت. ت ) بود و آنچه در این طرح اهمیت داشت داشتن سابقه کار و سوابق اجرایی بود که خوشبختانه از سال 85 به این طرف با حذف طرح آ. ت. ت بوسیله وزارت علوم شرط پذیرش دانشجو همان کنکور است . البته ذکر این نکته ضروری است که دانشگاه شریف هنوز هم خیلی به سابقه کار اهمیت می دهد (شرط دانشگاه شریف برای پذیرش دانشجویان دوره شبانه در کنکور 86 در مطلب قبل را ببینید) و بعید نیست که در سال های بعد باز هم مصاحبه یا داشتن سابقه شغلی را یکی از شرایط ورود به دوره MBA دانشگاه صنعتی شریف ببینیم .

گرايش‌هاي  دانشگاه شریف عبارتند از:

1- استراتژيک            2- سيستمهاي اطلاعاتي             3- مالي             4- کارآفريني               

۵- محصول و بازار      6- مديريت تکنولوژي                7- توسعه سازماني                      

 8- عمومي

علاوه بر7 گرايش تخصصي مزبور يك گرايش عمومي نيز در نظر گرفته شده است  کساني که گرايش خاصي را انتخاب نمي‌کنند در اين گرايش فارغ‌التحصيل مي‌شوند و دانشجويان مي‌توانند با تاييد استاد راهنماي خود تركيبي از دروس دو يا چند گرايش را مطابق با نيازها و علايق خود انتخاب نمايند.

 مجموع شهریه دوره شبانه این دانشگاه برای رشته MBA در سال 1386 مبلغ 6,750,000 تومان می باشد .

سایت دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه تهران

محل تشکیل کلاس های MBA دانشگاه تهران در دانشکده مدیریت و پردیس دانشکده های فنی است . شهریه دوره شبانه این دانشگاه برای رشته MBA در سال 1386 با فرض 4 ترم تحصیلی مبلغ 5,500,000 تومان می باشد .

سایت دانشگاه تهران

دانشگاه شاهرود

دانشگاه شاهرود با همکاری علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر اقدام به تاسیس دوره MBA کرده است . شهریه دوره شبانه این دانشگاه برای رشته MBA در سال 1386 با فرض 4 ترم تحصیلی مبلغ 5,000,000 تومان می باشد .

سایت دانشگاه صنعتی شاهرود

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم تیر 1386ساعت 7:47  توسط رز وحشی | 
 

مديريت MBA (دوره روزانه)

 

دانشگاه محل تحصيل

نیمسال اول

نیمسال دوم

ملاحظات

دانشگاه تهران

7

0

 

دانشگاه تهران

5

0

پرديس دانشکده هاي فني

دانشگاه صنعتي شاهرود

7

0

 

دانشگاه صنعتي شريف

50

0

 

دانشگاه صنعتي مالك اشتر

10

0

گرايشهاي استراتژي ومديريت توسعه سازمان ومنابع انساني

 

مديريت MBA (دوره شبانه)

 

دانشگاه محل تحصيل

نیمسال اول

نیمسال دوم

ملاحظات

دانشگاه تهران

0

7

 

دانشگاه تهران

2

0

پرديس دانشکده هاي فني

دانشگاه صنعتي شاهرود

3

0

 

دانشگاه صنعتي شريف

0

50

تنها داوطلباني كه زمان فارغ التحصيلي آنان بهمن 82 وقبل آن مي باشد

دانشگاه صنعتي مالك اشتر

5

0

گرايشهاي استراتژي ومديريت توسعه سازمان ومنابع انساني

 

مديريت MBA (غیر انتفاعی)

 

دانشگاه محل تحصيل

نیمسال اول

نیمسال دوم

ملاحظات

دانشگاه تهران

20

0

پرديس بين المللي كيش

موسسه آموزش عالي كيش

15

0

گرايش بازاريابي

دانشگاه علوم وفنون مازندران

15

0

 

 

چند نکته در مورد ظرفیت ها قابل ذکر است : اولا اینکه شرط دانشگاه شریف برای پذیرش دانشجویان دوره شبانه در نوع خودش جالبه ، دوم اینکه با وجود اینکه پردیس کیش دانشگاه تهران در سالهای گذشته حتی بدون کنکور به زور پر می شد (به خاطر شهریه های کهکشونیش) پذیرش دانشجو از طریق این دانشگاه با کنکور اقدام قابل تاملیه ، ضمن اینکه باید بگم اگه از پردیس کیش دانشگاه تهران صرف نظر کنیم نسبت به سال گذشته تغییری در ظرفیت گرایش MBA ایجاد نشده .

به زودی دانشگاههای پذیرش کننده MBA رو براتون معرفی می کنم ضمن اینکه سعی می کنم شهریه دوره شبانه و غیر انتفاعی نیز  برا هر دانشگاه براتون محاسبه کنم و در اختیارتون بذارم .

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم تیر 1386ساعت 6:32  توسط رز وحشی | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
امیدواریم که لحظات خوبی را در این وبلاگ سپری کنید ... برای یافتن سریعتر مطالب مورد نظرتان از آرشیو موضوعی وبلاگ استفاده کنید .

پیوندهای روزانه
مجله اینترنتی زروفا
فروشگاه نرم افزاری پارس دیتا
مرکز طراحی سایت در جنوب کشور
مدیریت آموزشی
مدیریت عمومی
MBA and IT
آمادگی برای کارشناسی ارشد اجرایی(امید)
دانشگاه علم و فرهنگ
دانشگاه کیش
بانک اطلاعاتی تحصیلات تکمیلی خارج از ایران
رویای من MBA
فروم دانشجویان MBA شریف
gmat.ir
دانشگاه علوم و فنون مازندران
راهکار مدیریت
دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف
modir.ir
وبلاگ mba
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
بهمن 1392
اردیبهشت 1392
دی 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
آبان 1390
مهر 1390
تیر 1390
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
آبان 1387
مهر 1387
شهریور 1387
مرداد 1387
تیر 1387
خرداد 1387
اردیبهشت 1387
آرشيو
آرشیو موضوعی
دانلودها
معرفی رشته مدیریت MBA
تحلیل کارنامه ها
دانشگاهها(معرفی/ظرفیت پذیرش/شهریه)
MBA در کنکور ارشد(ضرایب دروس / منابع پیشنهادی)
شرح دوره کارشناسی ارشد MBA
اخبار/اطلاعیه ها و ...
GMAT (آشنایی/بودجه بندی/دانلود)
MBA بدون كنكور
زبان (بودجه بندی/دانلود)
ریاضی (بودجه بندی/دانلود)
رنکینگ MBA - تحلیل آزمونها
نتیجه نظرسنجی های وبلاگ
برچسب‌ها
نظر سنجی (1)
کارشناسی ارشد کیش (1)
جی مت GMAT دانلود mba فلش کارت مدیریت (1)
جی مت GMAT دانلود mba فلش کارت مدیریت (1)
جی مت GMAT دانلود mba فلش کارت مدیریت تصحیح جملات (1)
جی مت GMAT دانلود mba مدیریت تصحیح جملات درک مطلب (1)
جی مت GMAT دانلود mba مدیریت حل مساله (1)
تحصیل در کیش (1)
انجمن مدیرت MBA (1)
پاسخ به سوال در مورد MBA (1)
انجمن MBA (1)
سوال GMAT (1)
کارنامه ارشد 91 (1)
درصد های داوطلبان (1)
انجمن مدیریت MBA (1)
پیگیری کاهش ظرفیت شریف (1)
دانشگاه شریف کیش (1)
پردیس بین الملل شریف (1)
نویسندگان
رز وحشی
امید
پدرام
فرزاد
پیوندها
وبگام - مرکز طراحی و بازاریابی الکترونیکی
الكترونيك زيباست
باید های مدیریت
مديريت كسب و كار ايراني
فروشگاه نرم افزاری پارس دیتا
نقشه برداری دانشگاه تفرش
کارشناسی ارشد مدیریت
مدبر
وبلاگ داوطلبان ارشد مدیریت
بیکاران
مديريت بازرگاني
مدیریت اجرایی و mba
وبلاگ مهندسی صنایع
جوان شاد
مدیران موفق
آزاده
دانشجویان MBA تبریز
کانون فرهنگی هنری باقرالعلوم
دوستان مدرسه
کنکور mba
تدریس خصوصی و نیمه خصوصی دروس mba و اجرایی
مدیریت صنعتی شمال
پایگاه مقالات علمی و مدیریتی
خدمات مهندسی رادتوس
تالارهای گفتمان داوطلبان اجرایی و MBA
روابط عمومی
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت